بینش

 

در یکی از اتاقهای بیمارستانی ، ۲ بیمار بستری بودند که تخت یکی از آنها در کنار پنجره و تخت بیمار دیگر آنسوی اتاق بود . بیماری که تختش کنار پنجره بود هر روز صبح که از خواب بیدار می شد از گل و درخت و باغچه و پرندگانی که از پنجره اتاق می دید برای بیمار دیگر تعریف می کرد . روزها گذاشت تا اینکه این بیمار دار فانی را وداع گفت و پرستاران تخت بیمار دیگر را بکنار پنجره منتقل کردند . صبح روز بعد که این بیمار از خواب برخواست از پنجره نگاهی به بیرون کرد اما لجای گل و درخت و ... فقط دیوار سیاه بلندی را مشاهده نمود . با تعجب پرستار را صدا کرد و از او پرسید : هم اتاقی قبلی من هر روز صبح از منظره ای که بیرون می دید برای من صحبت می کرد ؟ ؛ و پرستار گفت : ولی آن دوست شما که نابینا بود . در واقع آن بیمار ، بهشتی را می دید که می دانست به آنجا خواهد رفت ...

بله دوستان . این یک واقعیت است که چیزهائی را که ما امروز در اختیار داریم روزی رویای آنرا در سر داشته ایم . در واقع این چیزها هما باورهای دیروز ماست که امروز به واقعیت تبدیل شده اند . اما ببینیم برای فردای خودمان چکار باید بکنیم ؟

چشمها را باید شست ، جور دیگر باید دید

یکی از بزرگترین دستاوردهای این تجارت آنست که این جسارت را پیدا می کنید که آینده خود را همین امروز ببینید . پس بهتر است که بیشتر به آینده تان فکر کنید . چرا ؟ چون قرار است بقیه عمرتان را در آینده بگذرانید . این جمله شاید برای اکثر ما کلماتی بیش نباشد زیرا ما خود را در زمان حال گرفتار کرده ایم و یا احتمالاً برای آینده رویا پردازی می کنیم اما دست روی دست گذاشته ایم . بنابراین اتفاقی که می افتد این است که رویاهای ما در بهترین شکل مبهم مانده و در بدترین شکل دست نیافتنی خواهند شد و این تصویر از آینده اشتباه است .

ما باید چشمان خود را ببندیم و یک کلیپ
۳۰ ثانیه ای از آینده خود را ببینیم که می تواند شامل موارد زیر باشد :

دلم می خواهد مالک خانه و ویلای خودم باشم .
نمی خواهم همسر و فرزندانم نگران صورت حسابهایم باشند .
نمی خواهم بدهکار باشم .
می خواهم میراث خوبی برای فرزندانم بجای بگذارم .
نمی خواهم در پیری فقیر باشم .

اما باید این را باور کنیم که کیفیت زندگی امروز ما به کیفیت نگرشی که در گذشته داشته ایم بر می گردد . افراد موفق امروز ، نگرش خوبی در گذشته داشته اند .

اما بینش نتیجه رویا و عمل است . در واقع ما می خواهیم از بینش مان استفاده کنیم تا سازمانمان ، خانواده مان و زندگی مان را پر محتوی تر و ثمر بخش تر کنیم .

جمله ای از آرتور بارکر : "اگر در کنار رودخانه ای پر تلاطم ایستاده باشید و بخواهید به آنسوی رودخانه بروید از یک طناب استفاده می کنید . بینش هم مثل طنابی است که شما را به آنسوی رودخانه که آینده در آنجاست پیوند می زند و شما را بر مخاطرات و حوداث مسیر چیره می سازد . شما باید با قلبتان به این طناب اعتقاد داشته باشید ؛ با مغزتان به آن فکر کنید و با عضلاتتان آنرا محکم بگیرید "

در واقع شما باید ابتدا به بینش تان قلباً اعتقاد داشته باشید سپس با فکرتان برای آن برنامه ریزی کنید و در نهایت به آن برنامه ریزی عمل نمائید .

اما ببینیم داشتن بینش چه مزایائی دارد :

بینش از درون به شما انگیزه می دهد زیرا کسی که بینش ندارد انگیزه کافی برای حرکت در این کار را ندارد .
به شما کمک می کند تا بر مشکلات غلبه کنید . چون کسی که بینش دارد حاضر است درد و رنج را تحمل کند .

اما نداشتن بینش باعث می شود که :

اراده لازم برای مقابله با مشکلات را نداشته باشیم .
اخلاق کاری نداشته باشیم .
حاضر نیستیم بهائی برای اینکار پرداخت کنیم .

اما زمانیکه بینش در قلب و روح ما نشست وقت آنست که آنرا تبدیل به هدف کنیم .

منبع:

http://dezgnmco.blogfa.com

/ 1 نظر / 35 بازدید
میرسایت

سلام خوبی؟ اولا وبلاگتو دیدم خیلی قشنگ بود. دوستش داشتم. چرا به سایت تبدیلش نمیکنی که با کلاس باشه؟ اگه میخواهی تبدیلش کنی یه سر به سایتم بزن اصلا کلن خوشحال میشم به سایتم هم یه سر بزنی http://mirsite.ir کلی میتونیم با هم همکاری داشته باشیم دوما عیدی ما به شما یک پنل رایگان پیامک هست با 3 خط رایگان فقط توی لینک زیر ثبت نام کن تا عیدیتو تحویل بگیری http://sms.mirsms.ir اگر هم دوست داشتی با هم تبادل لینک و تبادل بنر کنیم راستی با خرید نرم افزار وایبر از ما می تونی روزانه شغل و خدماتت یا ادرس سایتت را به 20ملیون وایبر فعال ارسال کنی مبلغش هم خیلی کمه اگه کاری داشتی بهم زنگ بزن 09121596033 عاشقانه و بیصبرانه منتظرتم http://mirsite.ir میرسایت info@mirsite.ir http://mirsite.ir