روشهای شستن مو


مو عمدتاً از مواد کراتینی مرده تشکیل شده ، بنابراین کوتاه کردن مو که کراتینی مرده است تاثیری روی سلول های فعال موجود در فولیکول مو و رشد و بهبود عملکرد آن ها نمی گذارد ولی کشیدن موها روی این سلول ها اثر دارد ، به همین دلیل شستن موها باید به آرامی انجام شود نه با شدت .

نیازی به ماساژ شدید موها در موقع شستن نیست. به همین ترتیب ، خشک کردن مو را هم باید با آرامش انجام داد . به خصوص افرادی که موهای تنک یا نازک دارند باید در خشک کردن مو دقت کافی داشته باشند و مو را با ضربات ملایم حوله خشک کنند و حوله را به سر نمالند . از مصرف آب خیلی داغ باید پرهیز کرد زیرا شستن مکرر مو با آب خیلی داغ به مو آسیب می رساند .

شامپو نباید وارد چشم شود (حتی شامپوهای ملایم که باعث سوزش چشم نمی شود ) و باید به طور کامل از روی سر شسته شود . زیرا باقی ماندن شامپو حتی به مقدار کم روی سر باعث التهاب پوستی می شود . به همین دلیل بهتر است بعد از شستن موها را به مدت سه یا چهار دقیقه آبکشی کنیم .

چند وقت یکبار مو را بشوییم ؟
اینکه هر چند وقت یکبار موها را بشوییم ، از فردی به فرد دیگر فرق می کند و بستگی دارد به خشک یا چرب بودن مو ، میزان فعالیت بدنی ، شغل فرد و اینکه تا چه حد در معرض گرد و غبار ، دوده و دیگر آلودگی های محیطی قرار دارد .

افراد با موهای چرب به خصوص اگر در طی روز در معرض گرد و غبار ، دوده و غیره قرار بگیرند شاید احتیاج داشته باشند که هر روز موهای خود را بشویند . اگر مو به آرامی و ملایمت شسته شود ، هر روز شستن آن با شامپوی روزانه اشکالی ندارد

منبع:

http://www.doctornazari.ir

/ 0 نظر / 36 بازدید