برای اولین بار در کشور؛ شامپو با قابلیت ویژه تولید شد

مدیر عامل شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر از تولید شامپوی ضد بوی بدن با خاصیت ۴۸ ساعت خنک‎کنندگی در کشور خبر داد.

دکتر حسین جهانگیر در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، افزود: شامپوی ضد بوی بدن با خاصیت ۴۸ ساعت خنک‎کنندگی بسیار بالا توسط  واحد تحقیق و توسعه شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر تولیدشده است.

وی با بیان اینکه بوی نامطبوع بدن در اثر تجزیه ترکیبات ترشح شده از غدد چربی پوست و عرق ایجاد می‌شود، اضافه کرد: باکتری و قارچ‎های موجود در سطح پوست این ترکیبات را به اسیدهای چرب آروماتیک تبدیل می‌کند که بوی نامطبوع بدن را سبب می‌شود.

این فعال بخش خصوصی با تاکید بر اینکه استفاده از مواد موثره موجود در گیاهان برای جلوگیری از فعالیت این میکرو ارگانیسم‎ها و همچنین از بین بردن زمینه رشد آن‌ها بسیار مفید خواهد بود، ادامه داد: به علت گرمای بسیار زیاد و حجم روزانه کار‌ها مردم تعریق می‌‎کنند و نیازمند شامپوی ضد تعریق و خنک‎کننده که هم گیاهی و هم دانش‎بنیان باشد، هستند.

وی تصریح کرد: بر این اساس محصول ساخته شده در واحد تحقیق و توسعه شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر با تحقیقات وسیع بر روی خواص ضد میکروبی و قارچی گیاهان مختلف و استخراج مواد موثره آن‌ها و در ‌‌نهایت استفاده از ترکیبات آن‌ها در ساخت شامپوی بدن با نام تجاری هربکس انجامید.

مدیر عامل شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر با تاکید براینکه به دلیل وجود عصاره اکالیپتوس، بجز خواص ضد میکروبی خاصیت خنک‎کنندگی در این محصول افزایش یافته است، بیان کرد: شامپوی بدن هربکس حاوی عصاره اکالیپتوس بادرنجبویه و مورد است که به دلیل خواص ضدمیکروبی، ضدالتهابی و آنتی اکسیدان قوی علاوه بر خاصیت ضد بوی بدن زمینه مناسبی برای شادابی و خنکی پوست ایجاد می‎کند.

جهانگیر گفت: این محصول با ۴۸ ساعت خاصیت جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع بدن برای اولین بار در کشور تولید شده است.

منبع:

http://lorestan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=49711

 

/ 0 نظر / 32 بازدید